Piętnastolecie MKZPartnerzy

W Nowy Rok wkraczamy z większym zespołem. Do naszego grona dołączyli nowi liderzy – radca prawny Katarzyna Łada-Grabowska, która zarządza nowym Działem Windykacji oraz radca prawny Daniel Terbosh – lider Działu Prawo Gospodarcze. W styczniu nasza kancelaria świętuje swoje 15. urodziny.

Kancelaria MKZPartnerzy powstała na początku 2009 r. W tym czasie wspólnicy zarządzający, radcowie prawni Katarzyna Kosicka-Polak, Paweł Michalak oraz Artur Zawolski otworzyli biuro prawne w zabytkowej kamienicy przy ul. Mokotowskiej w Warszawie. Z czasem rozrastający się zespół przeniósł się do willi na Narbutta. W 2022 r. podjęliśmy decyzję o budowie nowej siedziby, przy ul. Wiertniczej w Wilanowie. We wrześniu 2024 r. planujemy przeprowadzkę – już nie możemy się doczekać. Trzymajcie kciuki!

Wraz z powiększającym się zespołem prawników rosło grono Klientów MKZPartnerzy, większość z nich jest z nami od samego początku. Bardzo serdecznie dziękujemy im za zaufanie i wiarę w nas.

Życzymy Państwu szczęśliwego Nowego Roku, mądrych ludzi wokół i współpracy z MKZPartnerzy!

Wspólnicy MKZPartnerzy fot. freyalovephoto.pl

Zespół MKZPartnerzy powiększył się o wybitnych ekspertów:

Prawo Gospodarcze

Od stycznia Dział Gospodarczy prowadzi radca prawny Daniel Terbosh, który specjalizuje się w prawie spółek handlowych, w tym szeroko pojętym prawie korporacyjnym oraz M&A. Posiada wieloletnie doświadczenie w sporządzaniu i opiniowaniu umów gospodarczych. Wspiera Klientów w procesach zakładania jak i rozwiązywania przedsiębiorstw. Doradza inwestorom i założycielom start-upów na każdym etapie ich przedsięwzięcia.

Do Zespołu Prawa Gospodarcze dołączyła również radca prawny Izabela Cybul-Gruba. Zajmuje się kompleksowym doradztwem prawnym dla spółek prawa handlowego – w zakresie prowadzenia bieżącej obsługi prawnej oraz sporządzania i negocjowania umów. Specjalizuje się także w prowadzeniu postępowań sądowych dotyczących sporów korporacyjnych w przedmiocie zaskarżenia uchwał organów spółek prawa handlowego czy procesów z udziałem członków zarządu spółek kapitałowych.

Windykacja

Podążając za potrzebami naszych Klientów, pod koniec 2023 r. postanowiliśmy stworzyć Dział Windykacji – jego liderką jest Katarzyna Łada-Grabowska, radczyni prawna z ponad 20-letnim doświadczeniem w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, w szczególności w zakresie procedury cywilnej, w tym masowej obsługi wierzytelności podmiotów z wielu wiodących branż oraz wewnętrznej legislacji.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w warszawskich kancelariach prawnych, jak również w urzędzie i spółce samorządowej. Zarządzała zespołami zarówno w skali mikro, jak i w makro. W swojej pracy stawia na rozwiązywanie zagadnień prawnych z wykorzystaniem szerokiej wiedzy i transparentności, wykorzystując optymalizację działań i biznesowe podejście do procesu.

Zespół Windykacji tworzą również – radca prawny Jakub Szmelcer i aplikant adwokacki Mateusz Panasiuk.

Radca prawny Jakub Szmelcer obsługuje procesy cywilne, w szczególności te związane z dochodzeniem należności, w tym od podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Zajmował się również kompleksową obsługą serwisów internetowych świadczących usługi pośrednictwa przewozu.

Mateusz Panasiuk jest aplikantem adwokackim przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach obsługujących wierzytelności masowe. Praktykował w kancelarii komornika sądowego, gdzie poznał praktyczne aspekty prowadzenia egzekucji. Pracował również w Sądzie Rejonowym w roli protokolanta.

Prawo pracy

Liderem Zespołu Prawo Pracy jest radca prawny Paweł Zyskowski. Od początku swojej kariery zawodowej zajmował się obsługą podmiotów gospodarczych, we wszystkich sferach ich działalności. Posiada on wszechstronne doświadczenie zawodowe w różnych dziedzinach prawa, począwszy od ochrony danych osobowych (RODO), prawa pracy, zamówień publicznych, ochrony konkurencji i konsumentów, szeroko rozumianego prawa gospodarczego i administracyjnego, na prawie nieruchomości kończąc. Łączenie wszystkich tych dziedzin pozwala mu na wypracowywanie kompleksowych rozwiązań problemów prawnych Klientów.

W ramach swojej praktyki zawodowej reprezentował pracodawców w sporach z pracownikami oraz w postępowaniach z udziałem ZUS. Przygotowywał też dokumentację związaną z obsługą stosunków pracy, zarówno w ujęciu zbiorowym (np. regulaminy), jak i w ujęciu indywidualnym.

Do Zespołu Prawa Pracy dołączyła Alicja Turczyn. Jest aplikantką radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Do jej obowiązków należy bieżące wsparcie prawników w sporządzaniu projektów pism procesowych, a także wniosków oraz umów z zakresu prawa pracy.

Prawo procesowe

Zespół Prawa Procesowego, prowadzony przez wspólniczkę MKZPartnerzy i liderkę, radcę prawną Katarzynę Ignatowicz-Dębską, wzmocniły adwokat Laura Bogucka-Bronisz, radca prawny Emilia Rucińska oraz adwokat Rafał Gutowski.

Adwokat Laura Bogucka-Bronisz należy do Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, aplikację adwokacką odbyła pod patronatem prof. dr. hab. Piotra Kruszyńskiego. Posiada również uprawnienia radcy prawnego. Jest ekspertem w sprawach związanych z szeroko pojętym procesem odszkodowawczym w sprawach cywilnych i gospodarczych. Posiada bogate doświadczenie sądowe. Specjalizuje się w prowadzeniu spraw o błędy medyczne, gdzie reprezentuje Klientów na etapie postępowania cywilnego jak i karnego.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych kancelariach, prowadziła liczne procesy sądowe w sprawach o zadośćuczynienia i odszkodowania, także reprezentując interesy ubezpieczycieli, w tym jednego z największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Doradza w sprawach związanych ze szkodami majątkowymi oraz naruszeniem dóbr osobistych.

Szczególne miejsce w jej aktywności zawodowej zajmują sprawy rodzinne, w szczególności rozwody i sprawy alimentacyjne. Posiada praktykę w zakresie negocjowania i zawierania ugód przedsądowych i sądowych, posiada uprawnienia mediatora w sprawach cywilnych, rodzinnych i gospodarczych.

Radca prawny Emilia Rucińska jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie. Ukończyła Studia Podyplomowe – Zarządzanie Projektem, na Uniwersytecie Warszawskim.

Reprezentuje Klientów w sprawach sądowych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, administracyjnego oraz gospodarczego. Prowadzi bieżącą obsługę prawną podmiotów gospodarczych. Posiada doświadczenie w przygotowywaniu dokumentacji w postępowaniach o udzielanie zamówień publicznych.

Rafał Gutowski – od 2015 r. adwokat, wpisany na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Specjalizuje się w prawie karnym oraz bankowym, w szczególności w tajemnicy bankowej, doradza w zakresie prawa karnego, sporządza opinie prawne, przeprowadza audyty i szkolenia. W MKZPartnerzy zajmuje się sprawami związanymi z procesami karnymi. Posiada doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów prywatnych oraz publicznych.

Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu prawa karnego oraz prawa administracyjnego we Wszechnicy Polskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie i na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. W latach 2017-2019 członek Wydziału Dyscyplinarnego przy Mazowieckim Związku Piłki Nożnej. Obecnie powołany na arbitra Sądu Polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego, na kadencję 2023-2027.

Wspólnicy zarządzający – r.pr. Katarzyna Kosicka-Polak i r.pr. Paweł Michalak

fot. freyalovephoto.pl

Liczymy na to, że 2024 r. będzie obfitował w sukcesy, podobnie jak 2023 i 2022 r.:

➡️ Awansowaliśmy o 25 miejsc w Rankingu Rzeczpospolitej

➡️ Znaleźliśmy się na liście najlepszych kancelarii frankowych

➡️ Uzyskaliśmy tytuł Firmy Roku

➡️ W 2023 r. MKZPartnerzy zyskali nowego Wspólnika – radcę prawną Katarzynę Ignatowicz-Dębską, liderkę Zespołu Procesowego.

➡️ Wśród wielu wygranych spraw, przeprowadzonych transakcji i rozpoczętych dla naszych Klientów inwestycji, warto wymienić Transakcję 4FUN i Polsatu oraz obsługę prawną portalu THEGLOOW.COM, 

➡️ W minionym roku odbyły się premiery filmów, których producentów i twórców wspierali doradztwem prawnicy MKZPartnerz z Działu Własność Intelektualna/E-commerce/Nowe TechnologieVika! oraz „Fantastyczny Matt Parey”

➡️ Żegnamy stare, witamy nowe – zmiany w MKZPartnerzy

➡️ Historia, misja, wizja, wartości

Świąteczne spotkanie MKZPartnerzy w warszawskim klubie Gatsby

fot. freyalovephoto.pl