Premiera filmu Vika!

Już jutro, 13 maja, w Muzeum POLIN odbędzie się uroczysta premiera filmu dokumentalnego „Vika!” w reżyserii Agnieszki Zwiefki – to słodko-gorzki portret kobiety, która zamierza celebrować życie do samego końca! Miło nam poinformować, że obsługą prawną produkcji zajmowała się nasza kancelaria.

Film można obejrzeć na rozpoczętym w czwartek w Warszawie 20. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity. Jego bohaterką jest 84-letnia Vika – gwiazda warszawskich klubów. Charyzmatyczna DJ-ka i kolorowy ptak otacza się młodymi ludźmi powtarzając sobie, że wiek jest stanem umysłu. Ale kiedy zdrowie zaczyna nagle doskwierać, Vika dostrzega swoje przemijanie. Czy odnajdzie sens w dzieleniu się radością życia z innymi seniorami, inspirowaniu ich do działania i pokonywania samotności?

„Zwiefka mogła nakręcić prosty i jednoznaczny obraz najstarszej polskiej didżejki. 84-letnia Vika jest ekscentryczna, kolorowa i przełamuje schematy, więc można było po prostu postawić przed nią kamerę. „Vika!” jest jednak powieścią głębszą. To inspirujący obraz kogoś, kto pomaga innym zrozumieć, że wiek jest naprawdę stanem umysłu. Tylko jak do tego przekonać w pandemii?” – napisał o filmie Łukasz Adamski na stronach Interia Film.

„Vika!” to dokumentalny musical i międzynarodowa koprodukcja, w którą zaangażowane były Polska, Niemcy i Finlandia, co stawiało przed nami wiele interesujących i zarazem skomplikowanych zagadnień prawnych do rozwiązania. Na wysokości zadania stanęły producentki Katarzyna Ślesicka, Anna Stylińska i nasza wspólnik zarządzająca r. pr. Katarzyna Kosicka-Polak z My Way Studio oraz nasz dział Własności Intelektualnej, którego liderką jest adwokat Karina Banaszczyk.

Uroczysta premiera na festiwalu 20. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w sobotę w Muzeum Polin w Warszawie. Pokazy z udziałem twórców organizowane są również w innych miastach: Gdynia (12.05 – pokaz przedpremierowy), Warszawa (14.05), Łódź (15.05), Bydgoszcz (17.05), Legnica (19.05), Wałbrzych (20.05) i Katowice (21.05).

Fot. PatMic