Transakcja 4FUN i Polsatu z obsługą prawną MKZPartnerzy

Zespół Kancelarii MKZPartnerzy wziął udział w niedawno sfinalizowanej dużej transakcji na rynku medialnym. Grupa Polsat Plus została większościowym udziałowcem spółek, do których należy serwis naEKRANIE.pl oraz kanały telewizyjne 4FUN.TV, 4FUN KIDS i 4FUN DANCE.

Zapewniliśmy kompleksowe wsparcie prawne stronie sprzedającej – od momentu rozpoczęcia negocjacji, poprzez wypracowanie finalnej treści dokumentacji, po czynności posttransakcyjne.

Obsługę prawną transakcji po stronie sprzedającej prowadził Zespół Kancelarii MKZPartnerzy pod przewodnictwem r.pr. Katarzyny Kosickiej-Polak – wspólnik zarządzającej MKZPartnerzy. W jego skład wchodzili również: wspólnik, r.pr. Piotr Kosiacki, lider działu Prawo Gospodarcze w MKZPartnerzy oraz r.pr. Sebastian Kozłowski.

Kanał 4FUN.TV jest obecny na rynku telewizyjnym od 14 lutego 2004 roku, za rok świętować będzie zatem 20-lecie nadawania. Ten popularny muzyczny kanał telewizyjny, nadający muzykę rozrywkową, od lat charakteryzuje się poza emisją teledysków także bardzo mocną interakcją z widzami.

4FUN DANCE – kanał z polską muzyką taneczną wystartował 27 września 2011 roku pod nazwą TV DISCO, a najmłodszy w rodzinie – muzyczno-edukacyjny i interaktywny kanał dla dzieci 4FUN KIDS, swoją premierę miał 1 września 2020 roku.

Serwis internetowy naEKRANIE.pl poświęcony jest tematyce popkulturowej, można w nim znaleźć informacje o filmach, serialach, książkach, komiksach, grach i nowych technologiach. Co miesiąc przyciąga na swoje łamy minimum 2 mln czytelników, generujących ponad 20 mln odsłon.

– Współpraca z Telewizją Polsat i z całą Grupą Polsat Plus oraz wynikające z niej różnego rodzaju obecne jak i przyszłe synergie to dla 4FUN i naEKRANIE.pl kolejny bardzo ważny krok w historii Spółek  – komentuje Mateusz Górecki, współwłaściciel i Prezes 4FUN oraz naEKRANIE.pl. – Wierzę, że wspólnie osiągniemy znacznie więcej i znacznie szybciej, a przed kanałami 4FUN i serwisem naEKRANIE.pl roztacza się świetlana przyszłość. W tym miejscu pragnę podziękować zespołom obu firm, a tak naprawdę rodzinie 4FUN i naEKRANIE.pl za zaangażowanie, które umożliwiło dotarcie do tego ważnego punktu w historii obu marek – dodaje.

Bardzo dziękujemy za okazane nam zaufanie. Cieszymy się, że współpraca zakończyła się sukcesem. To nie pierwsza duża transakcja, w której uczestniczyliśmy. Nasze usługi polecamy wszystkim, którzy chcieliby skorzystać z naszego doświadczenia. Gwarantujemy solidne wsparcie prawne i pomoc biznesową – mkzpartnerzy.pl/kontakt/