Kancelaria prawo autorskie Warszawa

własność intelektualna warszawa

Oferujemy kompleksową obsługę z zakresu prawa nowych technologii, e-commerce oraz praw autorskich.

Wspieramy naszych Klientów w procesie twórczym oraz w drodze ku nowoczesności, pomagamy w ich rozwoju i podpowiadamy najlepsze rozwiązania prawne. Współpracujemy m.in. z twórcami, agencjami reklamowymi, producentami filmowymi, spółkami z sektora dóbr luksusowych, scenarzystami, aktorami, muzykami, wytwórniami muzycznymi, influencerami, modelkami, agencjami modelek, ekskluzywnymi butikami, kreatorami mody – bardzo dobrze rozumiemy i sprawnie rozwiązujemy problemy branży kreatywnej. Naszymi Klientami są również podmioty z branży IT oraz e-commerce – współpracujemy z właścicielami największych serwisów internetowych.

Zakres usług

Nasza kancelaria obsługuje Klientów z całej Polski, a także podmioty zagraniczne, reprezentując ich w sporach sądowych, dbając o ich wizerunek, a także zapewniając kompleksowe bezpieczeństwo prawne – jesteśmy dla nich partnerami biznesowymi, z którymi chcemy się wspólnie rozwijać.

prawo autorskie kancelaria warszawa

Poniżej wskazujemy przykładowy katalog usług związanych z prawem autorskim, własnością intelektualną i nowymi technologiami wykonywanych na rzecz Klientów:

  • Przygotowujemy i opiniujemy umowy z zakresu prawa własności intelektualnej, w szczególności umowy przenoszące prawa autorskie, prawa ze znaków towarowych i wzorów przemysłowych, umowy licencyjne, umowy o świadczenie usług marketingowych, reklamowych, umowy o organizację eventów, umowy dotyczące portali internetowych, wydarzeń kulturalnych, umowy związane z filmem: o produkcję i koprodukcję filmu, umowę opcji, umowy z twórcami, umowy dystrybucyjne, umowy sponsoringowe etc.
  • Prowadzimy rejestrację znaków towarowych i wzorów przemysłowych, a także prowadzimy badania znaków towarowych w zakresie ewentualnej kolizji uniemożliwiającej lub utrudniającej rejestrację.
  • Tworzymy regulaminy serwisów internetowych, konkursów, akcji promocyjnych, a także przygotowujemy procedury wprowadzające rozwiązania dotyczące działalności innowacyjnej w przedsiębiorstwach, przygotowujemy zgody, weryfikujemy dokumenty pod kątem klauzul niedozwolonych.
  • Nasi specjaliści od RODO wspierają Klienta w ochronie danych osobowych, w tworzeniu polityk bezpieczeństwa i ochrony danych, przeprowadzają audyty z zakresu zgodności przetwarzania danych osobowych, reprezentują Klienta przed Urzędem Ochrony Danych Osobowych, w tym oferują wsparcie prawne w ramach postępowań kontrolnych i postępowań w sprawie naruszenia danych osobowych, prowadzimy szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych i stosowania RODO.
  • Doradzamy na rzecz twórców i artystów, chronimy ich prawa autorskie, a także doradzamy innym podmiotom, w jaki sposób legalnie korzystać z praw twórców.
  • Reprezentujemy Klientów w sporach o dochodzenie odszkodowania za naruszenie praw autorskich – majątkowych i osobistych, prowadzimy spory sądowych i pozasądowych o naruszenie praw do znaków towarowych.
  • Doradzamy na rzecz podmiotów z sektora IT, przygotowujemy dokumentację w zakresie prowadzenia działalności za pośrednictwem nowych technologii – m.in. przygotowujemy i weryfikujemy umowy wdrożeniowe, umowy outsourcingowe, dotyczące poziomu oraz warunków świadczonych usług z zakresu IT (SLA) oraz licencje na oprogramowanie, tworzymy regulaminy dotyczące korzystania z aplikacji mobilnych/telewizyjnych, platform internetowych.
  • Pomagamy przy zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, w szczególności w ochronie tajemnic korporacyjnych i informacji zastrzeżonych, przygotowujemy i weryfikujemy umowy o zachowaniu poufności dotyczące ochrony transferu know-how, doradzamy w zakresie rozpowszechniania nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd informacji o przedsiębiorcy, prowadzimy sprawy o ochronę dóbr osobistych, w tym prawa do dobrego imienia, renomy.

Klientów, którzy poszukują prawnika lub adwokata specjalizującego się w ww. zakresie zapraszamy do naszej kancelarii w Warszawie. Nasze biuro znajduje się na Mokotowie, ale oferujemy również obsługę zdalną dla podmiotów krajowych i zagranicznych. Udzielamy porad prawnych w języku angielskim oraz chińskim.

Szukasz kogoś, kto mógłby pomóc?

Pozwól nam sobie pomóc! Zadzwoń: +48 22 622 64 39

kancelaria@mkzpartnerzy.pl
·  pon – pt 09:00-17:00

Zespół Własności Intelektualnej/E-commerce/Nowych Technologii