Ekspertki od cyberświata w MKZPartnerzy

Miło nam poinformować, że wspólnik MKZPartnerzy, liderka i adwokat Karina Banaszczyk oraz nasze ekspertki radca prawny Małgorzata Krawczyk i radca prawny Gabriela Gąsior z Działu Własność Intelektualna/E-commerce/Nowe Technologie ukończyły niedawno kurs Akademii Leona Koźmińskiego Szkoła IT dla prawników.

W szybko zmieniającym się świecie nowych technologii, w pracy prawnika zajmującego się prawem własności intelektualnej, IT, e-commerce, filmu czy mediów niezbędna jest bardzo dobra znajomość rynku usług cyfrowych, zagadnień informatycznych oraz specyfiki zarządzania przedsiębiorstwami z branży nowych technologii.

Cyfrowa edukacja

Celem kursu oferowanego przez ALK jest przekazanie nie tyle informacji prawniczej co praktycznej wiedzy z zakresu technologii informatycznych, w tym programowania, sztucznej inteligencji (AI), blockchain, smart contract, NFT, cloud computing, podpisu elektronicznego, internetu rzeczy (IoT), technologii kwantowych oraz legal tech.

Zgodnie z informacją na stronie uczelni kurs jest uzupełnieniem i rozszerzenie wiedzy pozyskanej na studiach podyplomowych – Prawo nowoczesnych technologii, które w lutym tego roku ukończyła radca prawny Małgorzata Krawczyk.

 – Podczas studiów zyskałam przede wszystkim praktyczną wiedzę z zakresu sporządzenia i negocjacji umów IT i licencjonowania programów komputerowych. Wykładowcy poruszali również bardzo aktualne tematy związane ze sztuczną inteligencją, NFT, Metaverse czy blockchain. Studia uzbroiły mnie nie tylko w najnowsze informacje z zakresu prawa, ale również biznesu i branży IT oraz dotyczące podstawowych kwestii technicznych, co pomoże mi lepiej zrozumieć potrzeby Klientów – podkreśla radca prawny Małgorzata Krawczyk.

Tym samy każda z ekspertek w Zespole Własność Intelektualna/E-commerce/Nowe Technologie ma zarówno ukończony kurs IT dla prawników, jak i studia Prawo Nowoczesnych Technologii.

Zapraszamy do skorzystania z porady prawnej – kontakt

Zespół Własność Intelektualna/E-commerce/Nowe Technologie

Adwokat Karina Banaszczyk, wspólnik MKZPartnerzy, liderka Zespołu Własność Intelektualna/E-commerce/Nowe Technologie. Od kilkunastu lat wspiera od strony prawnej branżę kreatywną. Specjalizuje się w prawie nowych technologii oraz własności intelektualnej. Pomaga przedsiębiorcom m.in. w sporządzaniu i opiniowaniu umów, regulaminów sklepów i aplikacji internetowych, prawie reklamy i mediów, a także ochronie marki. Posiada również bogate doświadczenie w zakresie spraw cywilnych, handlowych oraz karnych, dlatego na bieżąco świadczy także prawne wsparcie dla spółek prawa handlowego w ramach szeroko pojętej obsługi korporacyjnej.

Radca prawny Małgorzata Krawczyk specjalizuje się w prawie własności intelektualnej. Posiada doświadczenie w sprawach związanych z własnością przemysłową, ze szczególnym uwzględnieniem znaków towarowych. Posiada wiedzę z zakresu czynów nieuczciwej konkurencji. Jej obszar specjalizacji obejmuje również prawo autorskie. W swojej karierze zawodowej reprezentowała Klientów w sporach sądowych jak i doradzała w kwestiach biznesowych. W kręgu jej zainteresowań znajduje się prawo mediów, reklamy, filmowe oraz ochrona dóbr osobistych. Z sukcesami doradza Klientom w branży e-commerce, jak również analizuje działania marketingowe przedsiębiorców pod względem zgodności z prawem.

Radca prawny Gabriela Gąsior – ekspertka prawa nowych technologii i prawa chińskiego. Ma bogate doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych, w szczególności w zakresie własności intelektualnej, nowoczesnych technologii oraz świadczenia usług drogą elektroniczną. Wspiera branżę IT i e-commerce w bieżącej działalności, wdrażaniu nowych rozwiązań i technologii oraz wchodzeniu na nowe rynki sprzedaży.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertkami

Czytaj więcej na MKZPartnerz – Zespół