Małgorzata Krawczyk

Radca prawny
radca prawny Małgorzata Krawczyk

Małgorzata Krawczyk

Radca prawny

ZespółNowe Technologie

E-mailkrawczyk@mkzpartnerzy.pl

Telefon+48 22 622 64 39

Bio

Małgorzata Krawczyk specjalizuje się w prawie własności intelektualnej. Posiada doświadczenie w sprawach związanych z własnością przemysłową, ze szczególnym uwzględnieniem znaków towarowych. Posiada wiedzę z zakresu czynów nieuczciwej konkurencji. Jej obszar specjalizacji obejmuje również prawo autorskie. W swojej karierze zawodowej reprezentowała klientów w sporach sądowych jak i doradzała w kwestiach biznesowych. 

W kręgu jej zainteresowań znajduje się prawo mediów, reklamy, filmowe oraz ochrona dóbr osobistych. Z sukcesami doradza klientom w branży e-commerce, jak również analizuje działania marketingowe przedsiębiorców pod względem zgodności z prawem. 

Małgorzata ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. W trakcie aplikacji odbyła studia podyplomowe w Centrum Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza, podczas których zajęła drugie miejsce w wewnętrznym konkursie Złota Liga. Konkurs trwał przez cały okres szkolenia i obejmował różnorodne zadania polegające na sporządzaniu opinii, pozwów, pism w postępowaniu przed Urzędem Patentowym, czy tworzeniem strategii działania dla klientów. 

Prawo własności intelektualnej jest dla Małgorzaty nie tylko obszarem specjalizacji w pracy, ale również pasją w życiu prywatnym. Dzięki temu rozumie ona specyfikę branży, co jest doceniane przez klientów. 

Specjalizacje

  • Prawo autorskie
  • Prawo własności przemysłowej
  • Prawo konkurencji

Wykształcenie

  • Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie
  • Studia podyplomowe w Centrum Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza
  • Uniwersytet Warszawski, Wydział Prawa i Administracji
  • Studia podyplomowe Prawo nowoczesnych technologii – Akademia Leona Koźmińskiego
  • Szkoła IT dla prawników – Akademia Leona Koźmińskiego

Języki

Posiada pełną biegłość zawodową w języku angielskim