Rozwiązując Problemy Świata Artystycznego

Od początku działalności Kancelarii Prawnej MKZ Partnerzy, związały z nią swoje losy znane organizacje i osoby ze świata artystycznego, m.in producenci, aktorzy, reżyserzy.

Szeroko rozumiana Kultura, oczekuje na swoje przysłowiowe pięć minut. Do świata kultury „wchodzą” również osoby spoza branży, z zamysłem mecenatu lub „spróbowania się” w branży. Nie wszyscy z graczy na tym artystycznym rynku są dobrze przygotowani i zabezpieczeni przed czekającym ich sukcesem artystycznym i ekonomicznym.

Aktorzy stają się reżyserami, reżyserzy wydawcami, osoby spoza branży stają się producentami. Każda rola jest indywidualna i wyjątkowa pod względem bezpieczeństwa prawnego i biznesowego.

Umowy impresaryjne, umowy z aktorami na grę w teatrze, czy reklamę w TV, umowy eventowe, umowy z wydawcami, umowy na finansowanie produkcji, kooprodukcję, film, fotografię i wiele innych jest charakterystyczne dla tej branży.

Kancelaria może pochwalić się swoim długoletnim doświadczeniem w tym zakresie. Doświadczenie to nie tylko umiejętność przygotowania skrojonej indywidualnie umowy ale i pomoc prawno-biznesowa Artyście przy podejmowaniu decyzji.

Wyjaśniamy i informujemy o ryzykach nowych przedsięwzięć i pomysłów. Zabezpieczamy maksymalnie przed ryzykiem niepowodzenia. Służymy pomocą aktorom, wydawcom, reżyserom, mecenasom kultury, osobom i firmom z branży.