OTWARCIE GOSPODARKI NIE ZAGRAŻA BRANŻY E-COMMERCE – WYNIKI RAPORTU HOME.PL „ZAKUPY W INTERNECIE CAŁY CZAS W GÓRĘ” KOMENTUJE RADCA PRAWNY, KATARZYNA KOSICKA-POLAK, PARTNER W KANCELARI MKZ PARTNERZY

Mogłoby się wydawać, że pandemia spowodowała nagły wzrost branży e-commerce, który minie, gdy gospodarka zostanie odmrożona, a sytuacja zacznie powoli wracać do normy. Okazuje się jednak, że wiele branż wciąż notuje dużo większe zyski ze sprzedaży online, niż przed pandemią. Tak wynika z danych opublikowanych w najnowszym raporcie home.pl „Zakupy w Internecie cały czas w górę”

Ci, którzy przed pandemią lub na jej początku postawili na założenie sklepów online oraz odpowiednio się do tego przygotowali, dziś na pewno są z tego ruchu zadowoleni. Mimo odmrożenia gospodarki i możliwości robienia zakupów stacjonarnych, zainteresowanie zakupami online nie maleje.

Trzeba jednak pamiętać, że aby otworzyć dobrze prosperujący biznes internetowy konieczne jest odpowiednie przygotowanie – Radca Prawny, Katarzyna Kosicka-Polak. Trzeba zadbać o stworzenie odpowiednich dokumentów: umów, regulaminów, wzorów reklamacji itp. Do tego niezbędna jest pomoc prawna specjalisty zajmującego się tą dziedziną. W kancelarii MKZ Partnerzy działa zespół specjalistów zajmujących się obsługą prawną branży e-commerce. Dobrze przygotowana firma w branży e-commerce to większa szansa na sukces i możliwość dalszego rozwoju biznesu.

Dane zbiorcze pokazują, że dla większości właścicieli sklepów internetowych ostatnie półtora roku było bardzo optymistyczne. Powrót do normalności i całkowite otwarcie gospodarki nie zagrażają branży e-commerce. Polacy polubili szeroki wybór produktów w sklepach online, szybkość działania i wygodę dostaw. To ważny sygnał dla tych, którzy wciąż zastanawiają się nad otwarciem własnego sklepu internetowego.

Link do badania: https://homepl.prowly.com/146936-zakupy-w-internecie-caly-czas-w-gore