MEC. PIOTR KOSIACKI DLA SUPER EXPRESSU: PIENIĄDZE SKRADZIONE PRZEZ INTERNET MOŻNA ODZYSKAĆ

– Zalogowałeś się na fałszywą stronę banku stworzoną przez oszustów – nic straconego. Takie pieniądze zawsze można odzyskać!” – pisze Super Express przytaczając wygraną sprawę Kancelarii MKZ Partnerzy dla naszej klientki.

Sąd prawomocnie rozstrzygnął na korzyść 35-letniej kobiety spór z renomowanym bankiem dotyczący kradzieży 20 tys. z jej oszczędności. – Sąd uznał, że Bank ma niewspółmiernie lepsze możliwości od klienta, aby zabezpieczyć jego pieniądze – mówi w rozmowie z gazetą mec. Piotr Kosiacki z kancelarii MKZ Partnerzy, który wygrał sprawę w sądzie.

Pieniądze zostały ukradzione przez osoby, które stworzyły fałszywą stronę internetową banku, służącą właśnie do wyłudzeń. Klientka padła ofiarą oszustwa i kiedy reklamacje nie pomogły, pozwała bank o zwrot niezabezpieczonych pieniędzy, które zniknęły z jej konta. Bank z kolei argumentował, że to klientka nie dołożyła należytej staranności przy logowaniu się na swoje konto bankowe za pośrednictwem strony internetowej.

W toku postępowania procesowego sądy zarówno I, jak i II instancji przyznały rację poszkodowanej. – To była trudna i bardzo długa sprawa, prawie cztery lata sądowej batalii – mówi SuperBiznesowi Piotr Kosiacki.

Mecenas dowodził, że to bank, jako instytucja posiadająca całe departamenty dedykowane do sprawdzania zabezpieczeń, powinna stać na straży bezpieczeństwa pieniędzy swoich klientów.

– Wskazana sprawa z pewnością może utorować drogę do dochodzenia przez osoby fizyczne roszczeń  w przypadku, gdy padną one ofiarą kradzieży dokonanej przez oszustów internetowych – mówi Piotr Kosiacki i dodaje, że “warto walczyć do końca”.