Lawina aktów prawnych

Z ciekawostek z rynku prawnego, w szczególności dla osób, które prawem się nie zajmują – firma audytorsko doradcza Grant Thornton Poland policzyła, że Nasz ustawodawca opublikował w tym roku już 805 ustaw, rozporządzeń oraz umów międzynarodowych, które zajęły ponad 19 576 stron maszynopisu 📚 📚📚📚📚📚📚

Jest to 35% więcej niż rok temu i 134% więcej niż dwa lata temu. Prawnicy codziennie są zobowiązani do poszerzania swojej wiedzy i kwalifikacji, a przedsiębiorcy ustawicznie zobligowani są dostosowywać się do nowych regulacji i zmian. Specjalizacji, dziedzin eksperckich jest coraz więcej. 

Skończyły się czasy prawników wszechwiedzących, od wszystkiego. Poszukiwana jest wiedza ekspercka, wyspecjalizowana w danej dziedzinie, a jednocześnie powinniśmy mapować ryzyka prawne w każdym obszarze działalności Naszych Klientów, będąc responsywni i sprawczy jak nigdy wcześniej.

Koleżanki i koledzy po fachu naprawdę Nas podziwiam i doceniam Naszą ciężką pracę. Piszę tę wiadomość z urlopu nadrabiając zaległości w ww. zakresie z ostatnich kilku tygodni, bo bieżąca praca, zamykane projekty, rozpoczęte kolejne, nie pozwoliły mi na śledzenie wchodzących, zbliżających się zmian, na które trzeba się szykować lub już wdrażać.

Nie nadążam też już nawet publikować ważniejszych tematów u siebie na profilu, bo musiałabym się rozmnożyć. Jesteśmy w ciągłym procesie adaptacji, zbierania doświadczenia oraz budowania mocnego Zespołu.

MKZ Partnerzy – Michalak Kosicka-Polak i Wspólnicy wypowiadamy się dużo w mediach, m.in. w Rzeczpospolitej, Dzienniku Gazecie Prawnej, Forbes, TVN, MediaMarketing i na Prawo.pl. Organizują również otwarte, bezpłatne webinary, w których poruszane są bieżące tematy prawne, m.in. dotyczące zmian w prawie pracy, prawie konsumenckim oraz procesów frankowych.

Autor: radca prawny Katarzyna Kosicka-Polak, wspólnik zarządzająca w MKZPartnerzy.

Czytaj więcej na stronie Rzeczpospolitej

Jeśli potrzebują Państwo pomocy prawnej zachęcamy do kontaktu – mkzpartnerzy.pl/kontakt/

Zobacz również: www.linkedin.com/in/katarzynakosicka-polak/