Gabriela Gąsior w MKZPartnerzy

Ekspertka prawa nowych technologii i prawa chińskiego – radca prawny Gabriela Gąsior należy do zespołu wspierającego przedsiębiorców z branży e-commerce i doradzającego w zakresie prawa własności intelektualnej.

Ukończyła prawo i filologię chińską na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Swoją wiedzę łączącą te dwa obszary pogłębiała w Szkole Prawa i Ekonomii Chin Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwentka studiów podyplomowych Prawo Nowych Technologii na Polskiej Akademii Nauk. Obecnie jest słuchaczką Szkoły IT dla Prawników na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Radca prawny Gabriela Gąsior ma duże doświadczeniem w obsłudze podmiotów gospodarczych, podpowiada najlepsze rozwiązania prawne dotyczące własności intelektualnej, nowoczesnych technologii czy świadczenia usług drogą elektroniczną. W MKZPartnerzy wspiera branżę e-commerce we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Świadczy usługi prawne dla przedsiębiorców wchodzących na nowe rynki sprzedaży.

Niedawno „Rzeczpospolita” opublikowała artykuł Gabrieli Gąsior pt. „Inteligencja made in China”, poświęcony przepisom prawnym regulującym generatywną sztuczną inteligencję w Chinach. Jest autorką publikacji naukowych z prawa autorskiego i prawa nowych technologii, m.in. „Zwielokrotnianie utworu w przesyłaniu strumieniowym w polskim i unijnym prawie autorskim”, „Odpowiedzialność za działanie sztucznej inteligencji w prawie Unii Europejskiej” i „Prawna problematyka własności wirtualnej”.

Zachęcamy do kontaktu z naszą ekspertką.

Czytaj więcej na MKZPartnerz – Zespół