Eksperci ESG w MKZPartnerz

Z raportu Ministerstwa Rozwoju i Technologii „Badanie dotyczące świadomości i gotowości na wdrażanie polityk zrównoważonego rozwoju w sektorze MŚP w Polsce” wynika, że polscy przedsiębiorcy potrzebują wparcia prawnego w obszarze ESG.

Choć deklarują, że znają przepisy dotyczące ESG, „w większości nie są w stanie wymienić ani nazw poszczególnych aktów, ani obowiązujących w firmie dokumentów dotyczących realizacji unijnych rozporządzeń czy dyrektyw w zakresie zrównoważonego rozwoju”. Nieliczni badani dostrzegają wpływ regulacji ESG na działanie swojej firmy.

Kancelaria ESG

Termin ESG (Environmental, Social, Governance) dotyczy inwestycji i długoterminowej perspektywy rozwoju firmy, rozpatrywanych w trzech aspektach: środowiskowym, społecznym i korporacyjnym. W oparciu o te kryteria oceniana jest organizacja. Strategia przedsiębiorstwa powinna być tworzona z uwzględnieniem dobra społecznego, ochrony środowiska i ładu korporacyjnego. Stopień dbałości o te obszary stanowi miernik oceny zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa.

Nasza Kancelaria oferuje kompleksowe usługi prawne oraz wsparcie biznesowe w realizacji wszelkich wymogów i zaleceń związanych z ESG.

🔺 Usługi MKZPartnerzy obejmują pełen pakiet doradztwa w zakresie ESG.

🔺 Sprawdzamy w jakim stopniu firma jest przygotowana do wdrożenia unijnych i krajowych przepisów w obszarze zrównoważonego rozwoju.

🔺 Eksperci MKZPartnerzy przygotowują strategię i procedury ESG oraz wprowadzają je w życie przedsiębiorstwa.

🔺 Prowadzimy szkolenia kadry zarządzającej i pracowników.

Więcej informacji – Dział ESG MKZPartnerzy.

Zapraszamy do współpracy i zachęcamy do kontaktu – mkzpartnerzy.pl/#spotkanie