Dziś Światowy Dzień Własności Intelektualnej 

To państwowe święto autorów i wynalazców obchodzone jest na całym świecie od 26 kwietnia 2001 r. Zostało ustanowione przez Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO) w celu upamiętnienia konwencji, na mocy której organizacja ta została utworzona. Akt wszedł w życie 26 kwietnia 1970 r.

W tym roku Światowy Dzień Własności Intelektualnej obchodzony jest pod hasłem „Kobiety i własność intelektualna: Przyspieszenie innowacji i kreatywności”. Tym samym w 2023 roku celebrujemy prace kobiet działających w ramach branży IP na całym świecie. 

Kobiety od zawsze kształtowały świat dzięki swojej kreatywności oraz ciężkiej pracy, jednak na przestrzeni lat były traktowane w sposób nierówny ze względu na tradycyjny model rodziny, uwarunkowania społeczne czy relacje zawodowe. Świat się zmienia, a dzisiejsze święto jest idealną okazją do uznania potrzeby poszanowania praw twórczyń, wynalazczyń oraz kobiet przedsiębiorców działających w świecie IP.

Święto zostało stworzone by edukować społeczeństwo na temat aspektów ochrony własności intelektualnej, mających niebagatelny wpływ na codzienne życie każdego z nas. W dalszym ciągu niezbędne jest uświadamianie opinii publicznej o obowiązujących przepisach z zakresu prawa własności intelektualnej oraz nagłaśnianie potrzeby przestrzegania tego prawa.

W kancelarii MKZ Partnerzy rozumiemy, że własność intelektualna jest często najcenniejszym zasobem Naszych Klientów – wspieramy ich w procesie twórczym oraz w drodze ku nowoczesności, pomagamy w ich rozwoju i podpowiadamy najlepsze rozwiązania prawne.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, warto zadbać o swoje prawa do własności intelektualnej.

Autor: Karina Barszczyk, wspólnik MKZPartnerzy, liderka Działu Własność Intelektualna/E-commerce/Nowe Technologie.

mkzpartnerzy.pl/kontakt/