Webinar: Omnibus – jak informować o przecenach i promocjach

MKZPartnerzy zapraszają do udziału w bezpłatnym webinarzeOmnibus – jak informować o przecenach i promocjach zgodnie z wytycznymi UOKiK„.

Zgodnie z Dyrektywą Omnibus, już od ponad 6 miesięcy, każdy przedsiębiorca, który ogłasza promocję lub wyprzedaż musi podać w dobrze widocznym miejscu – oprócz aktualnej ceny – najniższą cenę z 30 dni poprzedzających obniżkę. 

Ostatnie kontrole UOKiK wskazały, że wciąż wielu przedsiębiorstw ma problemy z prawidłową interpretacją nowych wymogów. W związku z powyższym, MKZ Partnerzy zapraszają do udziału w webinarze: „Omnibus – jak informować o przecenach i promocjach zgodnie z wytycznymi UOKiK”.

Nasz ekspert – radca prawny Gabriela Gąsior – odpowie na nurtujące przedsiębiorców pytania oraz wyjaśni wątpliwości dotyczące prawidłowego sposobu oznaczania cen:

  • Na czym polegają nowe obowiązku informacyjne dotyczące prezentowania cen i promocji?
  • Których przedsiębiorców dotyczą zmiany w promocjach cenowych?
  • Jak i kiedy informować o obniżkach?
  • Jaką cenę należy ujawnić? Jak prawidłowo uwidocznić promocyjną cenę?
  • Kiedy nie ma obowiązku informacyjnego w zakresie informowania o najniższej wcześniejszej cenie?
  • Czy kody rabatowe i programy lojalnościowe podlegają nowym wytycznym?
  • Case study – dotychczasowe kontrole UOKiK – jakie postawiono zarzuty, możliwe sankcje, wątpliwości interpretacyjne Urzędu i jego dalsze rekomendacje.

Webinar odbędzie się online w czwartek, 27 lipca 2023 roku o godz. 11.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres kancelaria@mkzpartnerzy.pl do 26 lipca, z tematem wiadomości „Omnibus – jak informować o przecenach i promocjach”

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Czytaj również – Problemy z informowaniem o cenach – pierwsze zarzuty Prezesa UOKiK