Ważny wyrok na korzyść MKZPartnerzy

W dniu 17 lipca 2023 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy-Pragi Północ w Warszawie w głośnej sprawie śmiertelnego wypadku w Parku Praskim uniewinnił klientkę MKZPartnerzy, której obrońcą była r.pr. Justyna Bachórska.

Sprawa dotyczyła zdarzenia z 2018 roku, gdy konar drzewa spadł na przebywającą w Parku matkę z dzieckiem.

Dyrektorowi Zarządu Zieleni oraz dwóm urzędniczkom z rejonu ogrodniczego Prokuratura postawiła zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych. Po czteroletnim procesie, w toku którego sporządzono szereg opinii biegłych oraz przesłuchano licznych świadków.

Sąd ostatecznie przychylił się do stanowiska obrony, uniewinniając wszystkich oskarżonych od zarzucanych im czynów. – Był to bardzo, bardzo nieszczęśliwy wypadek i nie można przypisać żadnemu z oskarżonych w sprawie jakiegokolwiek sprawstwa – tłumaczyła sędzia Dominika Ciszewska.

– Od nikogo nie można wymagać rzeczy niemożliwych. Ogrodniczki objęły teren niedługo przez wypadkiem, miały mnóstwo obowiązków, były we dwie odpowiedzialne za kontrolę blisko dziesięciu tysięcy drzew. W dodatku opinie biegłych w sprawie jednoznacznie potwierdziły, że drzewo nie miało żadnych zewnętrznych objawów choroby, a owocnik wskazujący na zakażenie pasożytem pojawił się na drzewie zaledwie dwa tygodnie przed wypadkiem – mówi mec. Justyna Bachórska.

– Od początku byliśmy przekonani o braku winy klientki i braku możliwości przypisania odpowiedzialności karnej. Cieszę się, że starania podjęte w sprawie doprowadziły do uniewinnienia i liczę, że wyrok się utrzyma w przypadku zaskarżenia – podkreśla.

W ważnych i trudnych sprawach zachęcamy Państwa do kontaktu, służymy dobrą radą prawną – mkzpartnerzy.pl/kontakt/