SPRAWA KAMIENICY NA MOKOTOWIE: NASI KLIENCI ODETCHNĘLI Z ULGĄ

Kancelaria MKZ Partnerzy doprowadziła do wstrzymania wykonania decyzji warszawskiego nadzoru budowlanego wobec jednej z przedwojennych warszawskich kamienic.

Proces, którego szczegółów na prośbę Klienta nie ujawniamy, toczy się od wielu lat. Teraz możemy mówić o pierwszym przełomie. Dzięki wsparciu naszej Kancelarii, światło dzienne ujrzały nowe dokumenty. Mogą one ochronić kamienicę, wybudowaną na Mokotowie w okresie międzywojennym, przed koniecznością ingerencji w jej dotychczasowy wygląd.

Nadzór budowalny w Warszawie wydał decyzję, nakazującą „doprowadzenie budynku do stanu poprzedniego”. Kancelaria MKZ zaskarżyła ją do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd wstrzymał wykonanie tej decyzji.

Postanowienie cieszy tym bardziej, że statystyka wydawanych ostatnio przez WSA postanowień o wstrzymanie wykonania zaskarżanych decyzji pokazuje, iż Sąd rzadko się do nich przychyla.

Uzyskane rozstrzygnięcie chroni naszych Klientów przed koniecznością przeprowadzenia nieodwracalnych prac budowlanych do czasu wydania wyroku przez Sąd.