„Vika!”w kinach

Już w drugi dzień świąt, we wtorek 26 grudnia dokumentalny musical w reżyserii Agnieszki Zwiefki pt. „Vika!” będzie można obejrzeć w kinach. Uczestniczyliśmy w uroczystej premierze kinowej, która odbyła się w warszawskim Kinie Atlantic.

Nasza kancelaria zajmowała się obsługą prawną produkcji, a wspólnik zarządzająca MKZPartnerzy r.pr. Katarzyna Kosicka-Polak była producentką filmu razem z Katarzyną Ślesicką i Anną Stylińską z My Way Studio. Dystrybucję „Viki!” prowadzi Best Film. A Patronami filmu są Klienci Kancelarii Braughman Group Media i Screen Network. Bohaterów filmu ubierało Modivo. Za co bardzo dziękujemy!

Film „Vika!”

„Musical dokumentalny „Vika!” w reżyserii Agnieszki Zwiefki jest słodko-gorzkim portretem kobiety, która zamierza celebrować życie do samego końca, ale również niesamowicie inspirującą podróżą, w której widzowie będą mogli doświadczyć całej gamy emocji: od radości po wzruszenie” – pisze w Zwierciadle Marta Waszkiewicz.

Bohaterką filmu jest 85-letnia Vika – gwiazda warszawskich klubów. Charyzmatyczna DJ-ka i kolorowy ptak otacza się młodymi ludźmi powtarzając sobie, że wiek jest stanem umysłu. Ale kiedy zdrowie zaczyna nagle doskwierać, Vika dostrzega swoje przemijanie.

„To oda do radosnej starości. Kobiety zdają się akceptować fakt, że po osiągnięciu pewnego wieku stają się „niewidzialne”. Kiedy skończyłam 30 lat, wydawało się, że świat się skończył. Ale możesz się zestarzeć na własnych warunkach. W filmie „Vika!” właśnie o to chodzi” – opowiada reżyserka Agnieszka Zwiefka.

Opieka prawna

Opiekę prawną nad filmem sprawował dział Własności Intelektualnej MKZPartnerzy, którego liderką jest adwokat Karina Banaszczyk. Musicalowa forma dokumentu sprawiła, że dodatkowym wyzawniem było zadbanie o prawa do muzyki zaistniałej w filmie. Poza tym „VIka!” jako międzynarodowa koprodukcja, w którą zaangażowane były Polska, Niemcy i Finlandia, łączy kilka porządków prawnych. Koproducentem dokumentu jest również HBO Max. Po zakończonej dystrybucji kinowej film będzie dostępny na platformie HBO Max.

Uroczysta międzynarodowa premiera filmu odbyła się w maju 2023 r. na festiwalu 20. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity, w Muzeum Polin w Warszawie.

Fot. Bartek Syta

Fot. PatMic