Premiera filmu „Słoń”

Miło nam poinformować, że w czwartek 17 listopada w warszawskim kinie Luna odbyła się uroczysta warszawska premiera filmu „Słoń” w reżyserii Kamila Krawczyckiego. Uczestniczyła w niej radczyni prawna Anna Sobocińska, która świadczyła obsługę prawną produkcji w imieniu MKZ Partnerzy.

– Film bardzo mi się spodobał. Polecam! Warto go obejrzeć. Opowiada o miłości i wykluczeniu, niesie ze sobą wartości uniwersalne, wzrusza i daje do myślenia – mówi Anna Sobocińska.

Premiera Filmu Słoń

Od dzisiaj film można oglądać w polskich kinach. Jego producentem jest Jakub Mróz z Tongariro Releasing, a kierownikiem produkcji Katarzyna Staszczyk. Bardzo dziękujemy za owocną współpracę.
Głównym bohaterem „Słonia” jest 23-letni Bartek. Mieszka w górskiej wiosce, gdzie wraz z matką prowadzi gospodarstwo rolne. Zakochuje się w Dawidzie, który po latach odwiedza rodzinne strony. Bartek marzy o tym by wyjechać z domu, ale nie może zostawić samotnej matki.

– Nie jest to film autobiograficzny jednak zawarłem w nim mnóstwo sytuacji i emocji, które sam przeżywałem bądź obserwowałem dorastając jako gej na Podhalu. Minęło już 13 lat odkąd opuściłem rodzinne strony i pomimo, że z mediów napływa inny komunikat, ja jak najbardziej dostrzegam zmiany w społeczeństwie. Zwłaszcza wśród młodych ludzi – opowiada reżyser Kamil Krawczycki.

Jego opowieść została doceniona na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jury Konkursu Filmów Mikrobudżetowych przyznało mu nagrodę za „Za najbardziej spełniony debiut, za bezwstydnie romantyczny melodramat, film szczery i odważny”.

„Słoń” uczestniczył również w Festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu i Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Jan Hrynkiewicz, Ewa Skibińska, Paweł Tomaszewski, Wiktoria Filus i Ewa Kolasińska. Autorem zdjęć do filmu, które zakończyły się w listopadzie 2021 r., a realizowane były w Pieninach i pod Warszawą, jest Jakub Sztuk, scenografii Ewa Mroczkowska i Marcin Malisz, a kostiumów Zofia Jocek.

Obraz jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i realizowany w ramach priorytetu Produkcja Filmów Mikrobudżetowych.