Premiera filmu „Nie jesteś sama”

Już w najbliższy piątek, 10 maja w warszawskiej Kinotece, w czasie festiwalu Millennium Docs Against Gravity odbędzie się światowa premiera filmu „Nie jesteś sama” w reżyserii Karoliny Lucyny Domagalskiej. Prawnicy MKZPartnerzy zajmowali się obsługą prawną dokumentu.

Bohaterkami tego poruszającego i ważnego społecznie filmu są kobiety z Aborcyjnego Dream Teamu. Nie pytają o przekonania, ani o to, w co kto wierzy, za którą partią głosuje, chcą pomóc kobietom, które czują się osamotnione w sytuacji, gdy potrzebują aborcji. Stąd tytuł filmu – „Nie jesteś sama”.

Zapraszamy do kin

Film jest polsko-szwedzką koprodukcją. Jego producentkami są Anna Stylińska i Katarzyna Ślesicka z My Way Studio oraz  Kristoffer Rus z Paprika Studios. Z ramienia My Way Studio w produkcji filmu uczestniczyła Wspólnik Zarządzająca MKZPartnerzy, r.pr. Katarzyna Kosicka-Polak. 

– Dokument „Nie jesteś sama” porusza bardzo delikatny, osobisty, ale i szeroko dyskutowany w przestrzeni publicznej temat. Niezależnie od opinii dotyczącej aborcji, warto wsłuchać się w różnorodne głosy osób uczestniczących w debacie. Zapraszamy do kin. Jesteśmy ciekawi Waszego zdania – mówi mec. Katarzyna Kosicka-Polak.

Wsparcie prawne MKZPartnerzy

Adw. Karina Banaszczyk, liderka zespołu Własność Intelektualna/E-commerce/Nowe Technologie MKZPartnerzy wraz z r.pr. Małgorzatą Krawczyk wspierały producentów filmu od strony prawnej. Przygotowywały międzynarodowe umowy koprodukcyjne, kontrakty z dystrybutorami, platformami VOD, twórcami, konsultowały zagadnienia związane z ochroną wizerunku bohaterek.

To już kolejna współpraca MKZPartnerzy z filmowcami. Od kilku lat mamy zaszczyt świadczyć obsługę prawną dla Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Od strony prawnej uczestniczyliśmy w produkcji m.in. filmu „Vika!”, „Skandal. Ewenement Molesty”, „Fantastyczny Matt Parey”, „Bestie złego”, „Słoń”, „Tajemnica Lema” i „Geniusze”.