NOWI PARTNERZY W NASZEJ KANCELARII!

Radcy prawni Izabela Wąsowska i Piotr Kosiacki – dołączyli do grona partnerów Kancelarii MKZ Partnerzy. Nowi partnerzy reprezentują najsilniejsze praktyki m.in. prawo budowlane i zagospodarowanie przestrzenne, reklamę, logistykę i spedycję oraz M&A. W Kancelarii na stanowisku Partnera pracować będzie pięć osób, w tym dwie kobiety.

– Rok 2021 będzie czasem wielu nowych wyzwań, związanych z odbudową całych gałęzi w gospodarce po pandemii. Dlatego z myślą o potrzebach Klientów i zgodnie z przyjętą strategią – cały czas się wzmacniamy. Nowa organizacja pracy w naszym zespole, pozwoli utrzymać najwyższą jakość współpracy i obsługi dotychczasowych Klientów, a także umożliwi im i nam dalszą ekspansję i wzmacnianie przewagi konkurencyjnej na rynku – mówi Katarzyna Kosicka – Polak, partner w Kancelarii MKZ.

– Logistyka, prawo budowlane, reklama, media a także fuzje i przejęcia to obszary, z jakimi nasza Kancelaria wiąże przyszłość i w jakich chce się rozwijać. Liczę, że te awanse, pomogą zrealizować cele, które postawiliśmy sobie w najbliższych latach, w tym m.in. uzyskanie pozycji lidera na rynku usług prawnych dla przedsiębiorców – podkreśla partner Paweł Michalak.

Kompetencje nowych partnerów, reprezentujących różne praktyki i branże, są odzwierciedleniem kierunków rozwoju Kancelarii MKZ, która oferuje swoim klientom usługi z różnych dziedzin prawa. Awanse są także wyrazem uznania dla prawników, którzy od lat z sukcesami pracują w Kancelarii MKZ. Zespół, pod kierownictwem nowych partnerów, określił i wdraża w życie podstawowe wartości firmy: skuteczność, elastyczność, kreatywność, innowacyjność, lojalność i reagowanie na zmieniające się potrzeby rynku i Klienta.

Izabela Wąsowska związana jest z Kancelarią od ponad 10 lat. W ramach dotychczasowej współpracy uczestniczyła w licznych procesach inwestycyjnych, w szczególności w obszarze nieruchomości. Specjalizuje się w prawie administracyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa budowlanego oraz prawa planowania i zagospodarowania przestrzennego. Posiada też bogate doświadczenie w zakresie prawa reklamy i mediów, w szczególności reklam wielkopowierzchniowych i outdoorowych, w zakresie prawa cywilnego, prawa handlowego, prawa rynków kapitałowych oraz prawa restrukturyzacyjnego oraz upadłościowego. Posiada doświadczenie w zakresie obsługi prawnej transakcji fuzji i przejęć, w tym badań prawnych due diligence przedsiębiorstw. Izabela Wąsowska pokieruje praktyką nieruchomości, prawa budowlanego, postępowań administracyjnych i sądowo-administracyjnych.

Piotr Kosiacki posiada wszechstronne doświadczenie w zakresie obsługi klientów w sprawach z zakresu prawa handlowego, gospodarczego oraz w szeroko rozumianych sprawach cywilnych. Oferuje również pomoc w zakresie spraw dotyczących prawa przewozowego oraz problemów prawnych podmiotów działających w branży TSL, z którą był związany od początku swojej kariery zawodowej. Piotr Kosiacki świadczy prawne wsparcie dla spółek prawa handlowego w ramach szeroko pojętej obsługi korporacyjnej oraz spraw pracowniczych. Współpracuje również przy kompleksowym prowadzeniu oraz obsłudze projektów z zakresu M&A. Doradza także indywidualnym Klientom Kancelarii w zabezpieczeniu ich praw i interesów w zakresie roszczeń dotyczących ochrony dóbr osobistych i prawa pracy. Z sukcesami reprezentuje Klientów w postępowaniach sądowych.