Muzyk jazzowy Jerzy Mączyński klientem MKZ Partnerzy

Miło nam poinformować, że nasza kancelaria wspiera prawnie Jerzego Mączyńskiego – muzyka jazzowego i saksofonistę wydającego właśnie swój debiutancki album „Jerzy Mączyński – Jerry&ThePelicanSystem”, którego producentem jest Warner Music Poland sp. z o.o.

W projekcie Jerry&ThePelicanSystem uczestniczą muzycy z różnych środowisk, grający na co dzień w odmiennych formacjach. Głównym założeniem zespołu jest wykreowanie własnej muzyki, bazując na multigatunkowych kompozycjach lidera. Dobór muzyków pozwala na łamanie schematów, tworzenie nowych form i nowatorskich rozwiązań. Enigmatyczna nazwa pozwala odbiorcy na poczucie klimatu absurdu, który jest nieodłącznym elementem projektu.

Oprócz lidera w skład zespołu wchodzą: kontrabasista Franciszek Pospieszalski, perkusistka Wiktoria Jakubowska, grający na instrumentach klawiszowych Marcel Baliński oraz trębacz Marcin Elszkowski.

Kancelaria reprezentowała Jerzego Mączyńskiego negocjując kontrakt z Warner Music Poland sp. z o.o. Obecnie kontynuuje współpracę z tym bardzo dobrze zapowiadającym się artystą jazzowym przygotowując dla niego umowy z muzykami sesyjnymi, fotografami, agentami oraz inne porozumienia niezbędne do organizacji koncertów i wystąpień publicznych.

MKZ Partnerzy wspierają nie tylko środowisko muzyczne, zaangażowani jesteśmy również w prawną koordynację dużych przedsięwzięć filmowych. Prowadziliśmy pod kątem prawnym polskie i międzynarodowe produkcje filmowe oraz inicjatywy służące edukacji – m.in. obsługiwaliśmy Szkołę Wajdy.

Od wielu lat pomagamy artystom w przejściu przez zawiłości prawne i chronimy przed nieuczciwymi graczami w ich branży.

źródło: materiały prasowe