Moda i prawo na Uczelni Łazarskiego

W marcu radca prawny Katarzyna Kosicka-Polak, wspólnik zarządzająca MKZ Partnerzy przeprowadziła cykl wykładów dla studentów studiów podyplomowych na Kierunku Prawo i Zarządzanie w Sektorze Mody – zrównoważony i cyrkularny sektor mody na Uczelni Łazarskiego.

To już V edycja studiów będących częścią Akademii Biznesu i Prawa Mody Uczelni Łazarskiego. Zajęcia skierowane są do osób z branży kreatywnej, które już pracują w segmencie odzieżowym i kosmetycznym albo do tych, które ze światem mody wiążą swoją przyszłą karierę.

W tym roku akademickim motywem przewodnim kierunku jest temat mody odpowiedzialnej oraz cyrkularnej, odpowiada to trendom ekologicznym w branży. „Sustainable fashion zostanie przez nas omówiona zarówno pod kątem regulacyjnym, podejmowanych przez branżę inicjatyw, jak i od strony biznesowej, produkcyjnej, konsumenckiej oraz komunikacyjnej” – czytamy na stronie Uczelni Łazarskiego.  

R. pr. Katarzyna Kosicka-Polak podczas wykładów poruszyła tematy dotyczące dóbr osobistych i ich ochrony, regulacji i praktyk służących ochronie wizerunku, danych osobowych i znaków towarowych.