MKZPartnerzy na MFF mBank Nowe Horyzonty

Radca prawny Katarzyna Kosicka-Polak, wspólnik zarządzająca MKZPartnerzy i ekspertka prawa produkcji filmowej uczestniczyła w festiwalowej premierze filmu „Vika!” oraz w wydarzeniach branżowych 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Obsługą prawną musicalu dokumentalnego „Vika!” zajmowali się prawnicy z MKZPartnerzy z działu Własność Intelektualna i Nowe Technologie.

Bohaterką filmu w reżyserii Agnieszki Zwiefki, jest Wirginia Szmyt, najstarsza DJ-ka w Polsce, a może i na świecie – urodziła się w 1938 r. To niezwykle barwna i charyzmatyczna osoba. Z wykształcenia jest pedagożką, pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi i trudną młodzieżą, była dyrektorką zakładu poprawczego. Po przejściu na emeryturę rozpoczęła działalność rozrywkową, początkowo dla seniorów, obecnie gra w najmodniejszych młodzieżowych klubach. Festiwalowa publiczność bawiła się z nią do rana.

We wtorek 25 lipca odbyła się festiwalowa premiera „Viki!” na MFF mBank Nowe Horyzonty oraz Q&A z główną bohaterką i reżyserką Agnieszką Zwiefką. Ze strony produkcyjnej film na festiwalu reprezentowały producentki My Way Studio: Katarzyna Ślesicka, Anna Stylińska i mec. Katarzyna Kosicka-Polak.

W czasie wrocławskiego festiwalu pokazom dla publiczności towarzyszyło wiele prestiżowych imprez branżowych. Jednym z najważniejszych wydarzeń w sekcji Industry były Polish Days 2023 – współorganizowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, w którym uczestniczyło ponad 190 przedstawicieli branży filmowej z całego świata.

Jury 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty przyznało Grand Prix oraz nagrodę 10 000 euro filmowi „Delikwenci” w reżyserii Rodriga Moreno. Festiwal zakończył się w niedzielę 30 lipca, ale do 6 sierpnia trwa wirtualna odsłona pokazów filmowych – Nowe Horyzonty online.

Polecamy!

Na zdjęciach – mec. Katarzyna Kosicka-Polak z Wirginią Szmit, DJ Vika podczas festiwalowej imprezy, reżyserka Agnieszka Zwiefka oraz producentki filmu – Katarzyna Ślesicka i Anna Stylińska:

Zdjęcia Viki – fot. PatMic: