MKZ Partnerzy w Rankingu Kancelarii Prawniczych 2019

Rośniemy! W tym roku MKZ Partnerzy znaleźli się o 15 punktów wyżej niż w 2018 r. na liście kancelarii – ułożonej pod względem liczby adwokatów i radców prawnych – w opublikowanym dzisiaj przez „Rzeczpospolitą” Rankingu Kancelarii Prawniczych. Mamy pozycję 101.

Jak informują autorzy, w tym roku padł rekord, jeśli chodzi o liczbę kancelarii biorących udział w rankingu. – Zgłosiło się 318 kancelarii z całej Polski. Obliczyliśmy, że wszystkie zatrudniają blisko 8 tys. prawników. Zdecydowana większość konkurowała – tak jak w poprzednich latach – liczbą adwokatów i radców oraz liczbą prawników ogółem. Jednak niektóre zgłosiły się do zupełnie nowej klasyfikacji, w której liczba zatrudnionych prawników w ogóle nie miała znaczenia – podsumowuje w „Rzeczpospolitej” Dorota Gajos-Kaniewska.

Tomasz Pietryga, szef Działu Prawnego „Rzeczpospolitej” zauważył, że „koniunktura gospodarcza sprawia, że kancelarie mają się dobrze. Nie tylko rozwijają swoje kompetencje w tradycyjnych obszarach, ale także odkrywają nowe”. Również MKZ Partnerzy idą z duchem czasu, ostatnio zyskaliśmy klientów z branży IT i technologicznej, doradzamy twórcom start-upów, zajmujemy się e-commerce, między innymi obsługujemy i uczestniczyliśmy w tworzeniu największych w Polsce sklepów internetowych,  z segmentu dóbr luksusowych i rynku książki. Obsługujemy przewoźników i spedytorów. Zostaliśmy też bardzo dobrze ocenieni w audycie dużej firmy motoryzacyjne, jako specjaliści od RODO.

W tegorocznym Rankingu Kancelarii Prawniczych awansowaliśmy również pod względem ogólnej liczby prawników – na pozycję 118, mamy aż o 23 punkty więcej w stosunku do 141 miejsca w zeszłym roku. Obecnie współpracujemy z 19 prawnikami, 10 lat temu zaczynaliśmy od 3 osób. W 10. urodziny naszej kancelarii możemy cieszyć się stabilną pozycją na rynku i zespołem rzetelnych specjalistów. Ostatnio dołączyła do nas Gabriela Każuch, doświadczony doradca podatkowy.

Mamy plan na dalszy rozwój, nie tylko powiększamy nasz zespół, wzmacniamy również pion korporacyjny, zatrudniamy prawników specjalizujących się w prawie gospodarczym i finansowym. Niezmiennie stawiamy na specjalistów z prawa bankowego, nieruchomości, mediów i reklamy oraz własności intelektualnej.

Tomasz Pietryga: rekordowy ranking kancelarii prawniczych