MKZ Partnerzy na Krakowskim Festiwalu Filmowym

Mec. Katarzyna Kosicka-Polak reprezentuje MKZ Partnerzy jako ekspert od prawa produkcji filmowej i własności intelektualnej na DOC LAB POLAND Co-Production Market oraz w czasie publicznych prezentacji projektów dokumentalnych, które odbywają się na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

DOC LAB POLAND Co-Production Market to jedyne w Polsce spotkania koprodukcyjne dla producentów filmów dokumentalnych poszukujących partnerów polskich i zagranicznych. Celem tego wydarzenia jest umożliwienie im nawiązania kontaktów z partnerami w Polsce i w innych krajach, z którymi lub dzięki którym będą mogli zrealizować swoje filmy. Uczestnicy marketu mogą również nawiązać kontakt i porozmawiać o swoich projektach z agentami sprzedaży, dystrybutorami oraz ekspertami.

Wśród specjalistów, którzy spotkali się z producentami filmowymi, oprócz mec. Katarzyny Kosickiej-Polak, byli m.in. Jonathan Taylor (Netflix Original Documentaries), Mehdi Bekkar (Al Jazeera Documentary Channel, Katar), Lisa Kleiner Chanoff (Catapult Fund, USA). Gośćmi Marketu byli m.in. wielokrotnie nagradzani producenci dokumentalni: Peter Kerekes, Alex Tondowski, czy Jesper Jack z House of Real.

Publiczne prezentacje (pitchingi) dla międzynarodowego grona ekspertów oraz indywidualne spotkania z nimi zostały zaplanowane w tym roku na 30 i 31 maja. To już 5. edycja programu DOC LAB POLAND na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Uczestnicy pitchingu DOCS TO START spotkają się z potencjalnymi koproducentami i instytucjami finansującymi produkcję, uczestnicy DOCS TO GO! – z selekcjonerami festiwalowymi oraz z agentami sprzedaży i dystrybutorami.

Najciekawsze projekty i najlepsze prezentacje otrzymają nagrody w postaci grantów finansowych, bonów produkcyjnych i postprodukcyjnych oraz zaproszeń na najważniejsze europejskie markety koprodukcyjne. W tym roku będą to: w ramach programu DOC LAB START: nagroda HBO w wysokości 10 000 PLN, nagrody od firm postprodukcyjnych – ColorOffOn (25 000 PLN) i Uchostudio (20 000 PLN) oraz wyróżnienie DOK Leipzig: zaproszenie na market do Lipska i wyróżnienie European Documentary Network: zaproszenie warsztaty na Lisbon Doc. W programie DOC LAB GO nagrodę w wysokości 25 000 PLN ufundował ColorOffOn, a wyróżnienie w postaci zaproszenia na Project Market Instytutu Dokumentarnego Filmu z Pragi.

MKZ Partnerzy współpracują z DOC LAB POLAND i Fundacją Filmową im. Władysława Ślesickiego, organizatorem tego projektu dla profesjonalnych dokumentalistów od wielu lat.

Szczegóły na doclab.pl oraz www.krakowfilmfestival.pl