MKZ Partnerzy na konferencji dotyczącej diaspory azjatyckiej

Mec. Artur Zawolski był gościem konferencji „30 lat polskiej transformacji  – Integracja diaspory azjatyckiej na Mazowszu”, która odbyła się w czwartek 16 maja w Mrokowie.

Patronat nad wydarzeniem objęły Ambasada Chin i Ambasada Wietnamu. Jego organizatorami byli: Urząd Gminy Lesznowola, Izba Przemysłowo-Handlowa Polska-Azja, Chińsko-Polska Izba Gospodarcza, której mec. Artur Zawolski jest współzałożycielem oraz członkiem Rady,  Stowarzyszenie Wietnamczyków w Polsce, Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Wólce Kosowskiej Wólka Center oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców POLSKA- TURCJA.

O społeczność azjatyckiej na Mazowszu opowiadał Han Baohua, a o możliwościach rozwoju centrów handlowych i przedsiębiorczości w Wólce Kosowskiej Janusz Piechociński. Ważnym tematem była również integracja społeczności azjatyckiej w Polsce.

W trakcie konferencji miały miejsce również spotkania B2B jej uczestników prowadzących działalność gospodarczą na terenie gminy Lesznowola, reprezentujących różne narodowości.