MKZ Partnerzy na inauguracji Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

Magdalena Juszczyk i Joanna Rożen-Wojciechowska

We wtorek 14 maja o godz. 19:00 w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji otwarcia Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy oraz koncert „Pawlik – Wajda. Inspiracje”. W wydarzeniu uczestniczyła mec. Katarzyna Kosicka-Polak z naszej kancelarii, przez wiele lat prawnik w Szkole Wajdy oraz ekspert od prawa własności intelektualnej, doradzający przy produkcjach filmowych.

Wieczór poświęcony działalności filmowej i plastycznej wybitnego reżysera otworzył dyrektor Teatru Wielkiego – Opery Narodowej Waldemar Dąbrowski. Następnie odbyły się spotkania z Antonim Rodowiczem, wydawcą albumów poświęconych malarskiej twórczości Andrzeja Wajdy oraz z jego przyjaciółmi i współpracownikami – pisarzem, scenarzystą, dramaturgiem Maciejem Karpińskim, kostiumografką Wiesławą Starską i scenografem Allanem Starskim.

Na zakończenie pianista i kompozytor Włodek Pawlik zagrał utwory inspirowane malarstwem Andrzeja Wajdy, Stanisława Wyspiańskiego, Jana Matejki, Józefa Czapskiego, Jacka Malczewskiego, Wilhelma Sasnala oraz innych mistrzów polskiego malarstwa.

Wydarzenie poprowadziła dziennikarka Magdalena Juszczyk, o idei i planach CKF mówiła jego dyrektorka, filmoznawczyni i historyczka kina Joanna Rożen-Wojciechowska.

ckf.waw.pl
MKZ Partnerzy na Konferencji Sędziów i Rzeczników Dyscyplinarnych