MKZ Partnerzy na European Compliance & Ethics Conference!

W dniu 6 października 2020 r. Mecenas Katarzyna Kosicka-Polak, partner i radca prawy w MKZ Partnerzy uczestniczyła w ECEC2020 – wirtualnej konferencji poświęconej tematyce etyki i compliance.

Tematem panelu dyskusyjnego, w którym udział brała Mecenas Kosicka były nadchodzące zmiany w prawie oraz to, czy stanowią obciążenie, czy szansa dla firm. Uczestnicy panelu przyjrzeli się nowym obowiązkom jakie Ministerstwo Sprawiedliwości ma nałożyć na przedsiębiorców wraz z kolejną wersją projektu ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Nowelizacja ta może zezwolić na nakładanie wysokich kar na firmy za działania ich pracowników. Poruszony został również temat tego, jak nowe regulacje mogą wpłynąć na uzyskanie przewagi konkurencyjnej.

W panelu dyskusyjnym brali także udział Jowita Bukowinska z 321 Leader Ltd, Aneta Mioduszewska-Freundlich z Banku Pocztowego SA, oraz Marcin Szewczak z Lubelskiego Węgla Bogdanka SA. Panel prowadziła Ania Wojtus z EQS Group AG.

Zapis z panelu już wkrótce będzie można odtworzyć na stronie: https://www.ecec-conference.com/

 

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi aktualnościami kancelarii MKZ Partnerzy: https://mkzpartnerzy.pl/aktualnosci/