KANCELARIA MKZ PARTNERZY W DUŻEJ TRANSAKCJI NA RYNKU DÓBR LUKSUSOWYCH

Modern Commerce, grupa sklepów e-commerce związana z dobrami luksusowymi, przejmie 100 proc. udziałów spółki IT Fashion Polska Group & Partners, właściciela marki Moliera2.com. Transakcję za 100 mln zł po stronie sprzedającego obsługiwała kancelaria MKZ Partnerzy (Katarzyna Kosicka-Polak i Piotr Kosiacki). Po stronie kupującego była to MJH Moskwa, Jarmul, Haładyj.

ITF jest właścicielem sklepu Moliera2.com. Pod tą marką działa również sześć  butików w wybranych miastach w Polsce  – w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Sopocie i Zakopanem. Przedstawiciele Modern Commerce podkreślają, że to jedna z największych tego typu transakcji na NewConnect. Równolegle zostaną przejęte pozostałe udziały należącej do Grupy spółki Mamissima z ekskluzywnymi produktami dla dzieci.

– Jestem w projekcie Moliera2.com od samego początku. Wspieram Klienta i zabezpieczam go prawnie w każdym obszarze, tak więc i przy tej transakcji nie mogło zabraknąć Kancelarii MKZ Partnerzy, którą reprezentuję. Priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa transakcji. Teraz przed nami dużo pracy, nowe wyzwania i dalszy rozwój. Dziękuję za zaufanie. Taka współpraca prawa i biznesu nie mogła nie przynieść efektu – mówi Katarzyna Kosicka-Polak, partner zarządzający MKZ Partnerzy

Notowana na NewConnect Modern Commerce w pierwszym etapie transakcji przejmie 80 proc. udziałów w IT Fashion Polska Group & Partners. Drugi etap transakcji dotyczy nabycia po 10 proc. udziałów do 30 czerwca 2022 r. i 30 czerwca 2023 r.

Modern Commerce sfinansuje przejęcie właściciela marki Moliera2.com poprzez emisję akcji, która obejmie do 190 mln akcji. Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone również na dokapitalizowanie i rozwój spółek zależnych, działalności operacyjną i inwestycyjną oraz refinansowania zobowiązań pożyczkowych i dalszy rozwój Grupy Modern Commerce w obszarze e-commerce fashion premium.

Modern Commerce jest właścicielem sklepów internetowych ZłoteWyprzedaże.pl (wyprzedażowy sklep online z markami premium) oraz Mamissima.pl (sklep internetowy z ekskluzywnymi akcesoriami i zabawkami dla dzieci). “Platformy te zyskają bardzo silnego partnera, dzięki któremu będą mogły wyskalować swoje biznesy i dostosować jakość świadczonych usług oraz obsługi posprzedażowej do spółki przejmowanej” – podkreśla spółka w komunikacie.

Więcej pod Linkiem

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/modern-commerce-przejmuje-moliera2-wartosc-transakcji-dlaczego?fbclid=IwAR3nuN19hEMDuhZVDH7v_pW1IsPsKu3An5fcl_4GLkQ8sWCBv5bENe5M4eI