Kancelaria MKZ Partnerzy bierze udział w Millenium Doc Against Gravity

Podczas tegorocznego festiwalu filmowego Millenium Doc Against Gravity  13 maja 2022 roku odbyła się premiera filmu dokumentalnego „Bestie ze Złego” produkcji Macieja Ostatka, Fundacja Raban. Obsługę prawną filmu ze strony MKZ Partnerzy prowadziły r.pr. Katarzyna Kosicka-Polak i r.pr. Anna Sobocińska.

Dokument przedstawia historię klubu piłkarskiego AKS ZŁY, który powstał w 2015 roku na osławionych praskich Szmulkach.

Bazujący na pełnej demokracji klub piłkarski AKS ZŁY gromadzi reprezentantów różnych kultur i światopoglądów – tu każdy jest prezesem i w równym stopniu może wpływać na jego dalsze losy, a futbol kobiecy i męski ważą tyle samo. To swoisty eksperyment, w którym tarcia wizji, charakterów i temperamentów generują więcej emocji niż mecze piłkarskie.

Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialny był Tomasz Knittel, a zdjęcia wykonał Maciej Puczyński. Producentem obrazu jest Maciej Ostatek. Za koprodukcję odpowiadają: Canal+, Mazowiecki Instytut Kultury/Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, a za współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Miasto stołeczne Warszawa. Obsługę prawną filmu ze strony MKZ Partnerzy prowadziła mec. Katarzyna Kosicka – Polak i mec. Anna Sobocińska.

„Film jest świetny. Pokazuje nam jakie wspaniałe inicjatywy na terenie m. st. Warszawy podejmowane są również przez mieszkańców oraz jak ważna w życiu jest pasja.”- podkreśla mec. Kosicka.

„Gratulujemy twórcom filmu wspaniałej realizacji i trzymamy kciuki za same dobre opinie oraz potencjalne nagrody. Cieszymy się, że możemy wspierać Twórców w realizacji ich projektów. Gratuluję Maciejowi Ostatkowi i Justynie Kluczewskiej” – dodaje mec. Sobocińska.

Zespół MKZ Partnerzy w ramach obsługi prawnej producentów przygotowuje, negocjuje i opiniuje umowy produkcyjne, przygotowuje pełną dokumentację dotyczącą produkcji filmów m.in. umowy z twórcami, czy zgody wizerunkowe.