Accelerate

W dniu 17 maja 2015 r., mec. Katarzyna Kosicka-Polak wystąpiła w charakterze prelegentki podczas Konferencji inaugurującej międzynarodowy projekt Accelerate!, mający na celu promocję kobiet w zarządach firm. Mecenas Kosicka przedstawiła w sposób prosty i obrazowy zagadnienia prawne związane z odpowiedzialnością członków zarządów i rad nadzorczych w spółkach kapitałowych. Kancelaria Michalak Kosicka Zawolski i Partnerzy Radcowie Prawni została Partnerem Projektu.

Kancelaria Michalak Kosicka Zawolski prowadzi prężną praktykę w obszarze prawa spółek, pomagając wielu firmom i osobom sprawującym funkcje w organach spółek kapitałowych.

Projekt organizowany jest przez polski oddział stowarzyszenia Professional Women’s Network Global (PWN Global), który jest federacją 19 oddziałów, skupionych w 15 krajach i zrzeszających ponad 3500 członków. Jego misją jest promocja rozwoju zawodowego kobiet menadżerek oraz przedsiębiorców, poprzez programy szkoleniowe i rozwojowe, mentoring, wymianę doświadczeń oraz konferencje i debaty z udziałem przedstawicieli świata biznesu, nauki i mediów.

Cel projektu dotyczy zmian legislacyjnych, o których można przeczytać TUTAJ