Agnieszka Walczak

Adwokat

Agnieszka Walczak

Adwokat

ZespółPrawo Procesowe

E-mailwalczak@mkzpartnerzy.pl

Telefon+48 22 622 64 39

Bio

Agnieszka Walczak jest członkiem zespołu Prawa Procesowego, którego liderką jest r.pr. Katarzyna Ignatowicz-Dębska. Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie karnym. Przed rozpoczęciem indywidulanej praktyki zawodowej doświadczenie zdobywała w wiodących, warszawskich kancelariach adwokackich. Współpracowała także z kancelarią, będącą częścią polskiego oddziału międzynarodowej korporacji. Obsługiwała podmioty gospodarcze oraz osoby fizyczne. 

Głównym kierunkiem zainteresowań Agnieszki Walczak jest tematyka zorganizowanej przestępczości oraz przestępczości gospodarczej. Reprezentuje także podejrzanych i oskarżonych w sprawach dotyczących czynów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Służy także swoim doświadczeniem w sprawach związanych z kierowaniem pojazdami i bezpieczeństwem w komunikacji.  

Agnieszka Walczak świadczy pomoc prawną w ramach wsparcia osób zatrzymanych, polegającego na uczestnictwie w czynnościach zatrzymania, pierwszym przesłuchaniu oraz obronie w sytuacji skierowania do sądu prokuratorskiego wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Reprezentuje także pokrzywdzonych na każdym etapie postępowania karnego.

W zakresie świadczonej pomocy prawnej wykonuje czynności obrończe także w postępowaniu wykonawczym, w tym między innymi w postępowaniu o odroczenie wykonania kary, przerwy w jej odbywaniu, czy też udzielenia warunkowego zwolnienia z odbywania reszty kary pozbawienia wolności.

W ramach współpracy z Kancelarią Agnieszka Walczak wspierać będzie dział prawa procesowego w zakresie obsługi klientów indywidualnych oraz podmiotów gospodarczych.

Uczestniczy w szkoleniach z zakresu prawa karnego i procedury karnej.

Specjalizacje

  • Prawo karne
  • Prawo karne skarbowe
  • Prawo karne wykonawcze

Wykształcenie

  • Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie
  • Uniwersytet Warszawski, Wydział Prawa i Administracji

Języki

Posługuje się językiem angielskim