Alicja Kosicka

Radca prawny

alicja.kosicka@oirpwarszawa.pl

+48 606 410 222

Alicja Kosicka posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie w świadczeniu usług prawnych na rzecz podmiotów indywidualnych oraz komercyjnych. Była wspólnikiem jednej z pierwszych kancelarii radców prawnych w Warszawie, założonej w 1990 roku.

Współpracuje z Kancelarią, świadcząc wsparcie dla Klientów indywidualnych i korporacyjnych w zakresie sporów prowadzonych przed sądami powszechnymi, sądami administracyjnymi i organami administracyjnymi. Posiada bogatą praktykę oraz szeroką wiedzę w przedmiocie prawa procesowego oraz zagadnień prawnych związanych z działalnością handlową, dystrybucyjną i produkcyjną podmiotów gospodarczych, także wymagającą wiedzy specjalistycznej  z zakresu prawa własności przemysłowej, ochrony konkurencji oraz prawa autorskiego.

Posiada doświadczenie w doradztwie z zakresu prawa pracy i sporów z nim związanych, zarówno na rzecz pracodawców, jak i pracowników, w tym także w zakresie legalizacji zatrudnienia cudzoziemców na terenie Polski oraz zatrudniania Polaków poza jej granicami.

Alicja Kosicka z sukcesami wspiera również Klientów indywidualnych Kancelarii w sprawach dotyczących ochrony ich dóbr osobistych, w tym także zagrożonych na skutek publikacji prasowych lub wystąpień publicznych oraz innych sprawach dotyczących odpowiedzialności odszkodowawczej.

Posługuje się językiem rosyjskim.

Wykształcenie

  • Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie
  • Uniwersytet Warszawski, Wydział Prawa i Administracji, kierunek: prawo

Portfolio / publikacje / osiągnięcia

  • Bieżące doradztwo na rzecz wiodącego wydawcy dziennika ogólnopolskiego oraz powiązanych z nim spółek kapitałowych
  • Obsługa prawna międzynarodowego producenta i dystrybutora środków higienicznych oraz środków chemicznych
  • Obsługa prawna producenta ceramiki bolesławieckiej

Specjalizacje