Jeśli wydawało się Państwu, że wszystkie niejasne sformułowania umowy ubezpieczeniowej są interpretowane na korzyść ubezpieczonego, byliście w błędzie. Niedawno Sąd Najwyższy stwierdził, że tylko takie, w przypadku których nie da się usunąć niejasności. Skutek jest taki, że ubezpieczony nie otrzymał odszkodowania, mimo że opłacał składkę – pisze Artur Zawolski, partner i radca prawny w MKZ Partnerzy Gazecie Jabłonka.
Trzeba pamiętać o tym, że podpisanie umowy ubezpieczeniowej nie zawsze gwarantuje wypłatę odkodowania. Przeoczenie niektórych informacji zawartych w samej umowie lub dołączonych do niej kilkudziesięciostronicowych ogólnych warunkach ubezpieczenia może spowodować duże rozczarowanie w sytuacji, kiedy dojdzie do szkody i okaże się, że trzeba pokryć ją z własnej kieszeni.
Ostatnio Sąd Najwyższy poparł ubezpieczyciela, który nie wypłacił odszkodowania na blisko 100 tys. zł. Dlatego przed podpisaniem sterty dokumentów, trzeba każdy ich fragment dokładnie sprawdzić, najlepiej z pomocą znającego się na rzeczy prawnika. Sprawa dotyczyła dewelopera, który nie otrzymał odszkodowania za zalany budynek.
Czytaj więcej na stronie – jablonka.info